ZDJĘCIA


 


PREZENTACJE


 

PRELEGENCI


 

Przemysław Dęba

Dyrektor Bezpieczeństwa Systemów Teleinformatycznych, Orange Polska

BIO

Przejmując pieczę nad bezpieczeństwem teleinformatycznym w Orange Polska sprawił, że organizacja spojrzała na ten aspekt swojego działania z zupełnie innej perspektywy. Zwolennik „wyjścia do ludzi” z bezpieczeństwem IT: zarówno w kwestii edukacji i budowy świadomości bezpieczeństwa (w jasny sposób dla przeciętnego internauty), poprzez dostarczanie klientom końcowym potrzebnych i zrozumiałych dla nich usług, skończywszy na wykorzystywaniu budowanych przez kilkanaście lat kompetencji Orange Polska dla bezpieczeństwa klientów instytucjonalnych i biznesowych. Nie boi się innowacji – pod jego kierownictwem w Orange Polska uruchomiono takie usługi jak CyberTarcza, czy też oparta na sieci niezależna od systemu operacyjnego usługa kontroli rodzicielskiej dla użytkowników mobilnych. Laureat Security Excellence Award 2016. W Orange Polska (wcześniej TP) od 1992 roku. Doświadczony menedżer, ekspert w zakresie sieci telekomunikacyjnych, konsultant w regionie AMEA. Twórca i wieloletni dyrektor Centrum Zarządzania Usługami (SMC) Orange Polska, bezkompromisowy jeśli chodzi o bezpieczeństwo klientów Orange Polska.

Zamknij

Damian Hoffman

Senior System Engineer, FireEye

BIO

Absolwent Politechniki Gdańskiej. Ma ponad 10 letnie doświadczenie w IT oraz bezpieczeństwie teleinformatycznym. Specjalizuje się w technologiach związanych z bezpieczeństwem w zakresie wykrywania zaawansowanych ataków oraz zarządzaniem tożsamością. Jako kierownik zespołu technicznego realizował wdrożenia systemów bezpieczeństwa IT dla kilkunastu firm z Europy Środkowo – Wschodniej, głównie dla firm z sektora telekomunikacyjnego, rządowego oraz energetycznego. Był prelegentem na kilku konferencjach branżowych, prowadził także szkolenia produktowe z tematyki bezpieczeństwa.

Zamknij

Przemysław Jaroszewski

Kierownik Zespołu CERT Polska, NASK PIB

BIO

Kierownik Zespołu CERT Polska, działającego w NASK PIB. Z wykształcenia programista i psycholog społeczny. Ma kilkanaście lat doświadczenia w bezpieczeństwie teleinformatycznym, a w swojej karierze zaangażowany był w wiele krajowych i międzynarodowych projektów związanych ze współpracą zespołów reagujących oraz wymianą danych. Współautor materiałów szkoleniowych oraz trener w programach dla zespołów reagujących, m.in. TRANSITS oraz ENISA CERT Exercises. Jest aktywny w wielu międzynarodowych grupach operacyjnych, takich jak FIRST, TERENA TF-CSIRT, FI-ISAC czy Antipishing Working Group.

Zamknij

Marcin Kacprzak

Senior System Engineer, FireEye

BIO

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zdobywał podczas wielu projektów integratorskich, dotyczących implementacji systemów Bezpieczeństwa IT, Monitorowania wydajności sieci i aplikacji, a także z zakresu projektowania i budowy Data Center. Realizował wdrożenia i szkolenia dla największych klientów z sektora energetycznego, finansowego oraz publicznego.

Zamknij

Monika Karpińska

Enterprise Account Manager, FireEye

BIO

Od października 2018 odpowiada w FireEye za współpracę z Kluczowymi Klientami na polskim rynku. Od ponad 20 lat zaangażowana w projekty informatyczne prowadzone przez największych producentów IT i odpowiedzialna za ich aspekt biznesowy. Z bezpieczeństwem informatycznym związana od 6 lat, kiedy to rozpoczęła pracę w IBM Polska.

Zamknij

Adam Kozakiewicz

Kierownik Zakładu Metod Bezpieczeństwa Sieci i Informacji w Centrum Badań i Transferu Technologii, NASK-PIB

BIO

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Adiunkt w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, gdzie prowadzi wykłady z zakresu tematyki rozproszonych systemów operacyjnych, klastrów i gridów, architektury i technologii systemów internetowych. Członek Rady Naukowej NASK-PIB. Reprezentant NASK w Komitecie Technicznym 182 PKN ds. ochrony informacji w systemach teleinformacyjnych. Zaangażowany w wiele projektów badawczo-rozwojowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, głównie z dziedziny bezpieczeństwa w sieci. W obszarze jego zainteresowań naukowych znajdują się między innymi metody wykrywania zagrożeń, systemy pułapkowe, metody ochrony sieci przemysłowych i bezpieczeństwo wirtualizacji. Autor wielu publikacji naukowych.

Zamknij

Michał Malanowicz

Członek Zarządu, VP R&D, Fudo Security

BIO

Ponad 20 lat doświadczenia w IT, absolwent studiów MBA, 15 lat na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla. Od prawie 3 lat członek zarządu Fudo Security, lidera w dziedzinie rozwiązań PAM na rynku europejskim.

Zamknij

Michał Ostrowski

Director Eastern Europe, FireEye

BIO

Michał Ostrowski, z zawodu ekonomista. W branży IT pracuje od prawie dwudziestu lat. Od prawie 15 lat związany z bezpieczeństwem IT. Zarządza regionem Europy Wschodniej, Rosji i krajów CIS. Wcześniej przez 7 lat pracował w McAfee.

Zamknij

Bartłomiej Sobczyk

Territory Account Manager, FireEye

BIO

Absolwent AGH. Od 13 lat związany z branżą IT a od 8 lat z bezpieczeństwem IT. Odpowiadzialny za sprzedaż produktów i usług FireEye do Klientów głównie sektora finansowego i energetycznego.

Zamknij

Marcin Supierz

Network and Security Solutions Architect, Trecom Enterprise Solutions

BIO

Network and Security Solutions Architect w Trecom Enterprise Solutions. Inżynier z praktycznym doświadczeniem w zakresie projektowania, wdrażania , utrzymania i zarządzania infrastrukturą IT. W swojej pracy koncentruje się na złożonych systemach bezpieczeństwa IT oraz optymalnym dopasowaniu rozwiązań technologicznych do wymagań Klienta (m.in. warstwa sieci, content security, ochrona endpoint, kontrola kont uprzywilejowanych, ochrona anti-APT ora zero-day, bezpieczeństwo środowisk wirtualnych, zarządzanie procesem bezpieczeństwa, automatyzacja). Posiadacz wielu certyfikatów branżowych z technologii takich jak FireEye, Cisco, CyberArk, Palo Alto i innych. CCIE Security - #36884, Cisco CCSI Instruktor - #31505. Aktywny inżynier specjalizujący się w prowadzeniu kursów i warsztatów z zakresu Security oraz Routing&Switching. Ponad 15-letnie doświadczenie w branży IT.

Zamknij

Rafał Wyroślak

Wiceprezes, Dyrektor Działu Technicznego, Trafford IT

BIO

Rafał Wyroślak jest jednym z założycieli Trafford IT. Oprócz zarządzania Działem Technicznym jest głównym inżynierem ds. rozwiązań FireEye. Dodatkowo szczegółowo testuje nowe produkty i rozwiązania, zanim trafią do oferty Trafford IT. Do sukcesów zawodowych Rafała można zaliczyć największe w Europie wdrożenie systemu FireEye w jednej z polskich firm energetycznych, a także pracę przy projektach u największych Klientów z sektora bankowego, finansowego czy telekomunikacyjnego. Na co dzień kieruje się hasłem, że nie ma rzeczy niemożliwych i swoim optymizmem skutecznie zaraża innych.

Zamknij

AGENDA


 

PIERWSZY DZIEŃ FORUM (16 października 2019 r.)

12.00 – 13.00
Przyjazd uczestników, rejestracja, powitalna kawa i poczęstunek

13.00 – 13.15
Krajobraz cyberbezpieczeństwa w 2019
Michał Ostrowski, Director Eastern Europe, FireEye

13.15 – 13.45
Świadomość sytuacyjna w cyberprzestrzeni
Adam Kozakiewicz, Kierownik Zakładu Metod Bezpieczeństwa Sieci i Informacji w Centrum Badań i Transferu Technologii, NASK-PIB

13.45 – 14.30
„Incident Response” od kuchni - czyli jak naprawdę wygląda odpowiedź organizacji na incydent w praktyce
Adrian Pisarczyk, Principal Consultant, Mandiant

14.30 – 14.50
Expertise On Demand - korzystaj kiedy i jak potrzebujesz
Monika Karpińska oraz Bartłomiej Sobczyk, FireEye

14.50 – 15.10
Przerwa kawowa

15.10 – 16.00
Sprawdzam! Czyli o tym w jaki sposób dobrze zweryfikować skuteczność wdrożonych rozwiązań i polityk bezpieczeństwa
Damian Hoffman oraz Marcin Kacprzak, Senior System Engineers, FireEye

16.00 – 16.30
Kto kontroluje kontrolujących - realne zagrożenia ze strony użytkowników uprzywilejowanych
Michał Malanowicz,
Członek Zarządu, VP R&D, Fudo Security

16.30 – 17.00
Wejdź na wyższy poziom monitorowania ruchu - technologie FireEye i Gigamon
Rafał Wyroślak, Wiceprezes, Dyrektor Działu Technicznego, Trafford IT

17.00 – 17.30
Gdzie diabeł nie może tam REST API pośle – automatyzuj zadania i optymalizuj pracę systemów bezpieczeństwa
Marcin Supierz, Network and Security Solutions Architect, Trecom Enterprise Solutions

17.30 – 19.00
Czas wolny

19.00 – 22.00
Wieczorna impreza integracyjna. Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego czasu podczas wieczoru w ramach którego zapewniamy:
- występ kwartetu wokalno -rozrywkowego „Szafa gra”
- uroczystą kolację
- integrację i kuluarowe rozmowy przy muzyce

 

 

DRUGI DZIEŃ FORUM (17 października 2019 r.)

9.00 – 9.30
Poranna kawa i herbata

9.30 – 10.15
Moje cyberobserwacje – lista przebojów
Najciekawsze, najważniejsze, najbardziej zdumiewające zjawiska i zdarzenia w polskim świecie cyber od czasu poprzedniego Cybersecurity Forum. Polska na tle świata.
Przemysław Dęba, Orange Poland oraz Przemysław Jaroszewski, CERT NASK

10.15 – 11.30
Co nowego w rozwiązaniach i propozycjach FireEye w 2019
Techniczna prezentacja: Marcin Kacprzak, Senior System Engineer, FireEye

11.30 – 11.45
Podsumowanie i zakończenie Forum
Michał Ostrowski, Director Eastern Europe, FireEye


12.00 – 13.00
Obiad i wyjazd uczestników

 

 

 

ORGANIZATOR

WSPÓŁORGANIZATOR

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT MERYTORYCZNY

PARTNERZY

PATRONI

© 2022 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.